Aktualności

 • gdansk-109902_1920

  Ponad tysiąc lat historii handlu

  dodaj komentarz»

  Spośród polskich miast portowych szczególną rolę, także ze względów historycznych, zajmuje Gdańsk. Położone w ujściu największej z krajowych rzek miasto od ponad tysiąca lat jest istotnym punktem na mapie handlowej w tej części Europy. Dogodne położenie to najważniejszy z atutów. Ale czy jedyny?

 • 5480262389_892184a447_z

  Nowe zasady programu Mieszkanie dla Młodych

  dodaj komentarz»

  Od 1 września 2015 roku obowiązuje znowelizowana ustawa dotycząca programu Mieszkanie dla Młodych. Można już kupować mieszkania na rynku wtórnym, większe są też kwoty dofinansowania, a kredyt można wziąć nie tylko z najbliższą rodziną.

 • Niższe limity na mieszkanie dla młodych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

  1 komentarz»

  Średnio za metr mieszkania w Gdańsku zapłacimy 6 tys. zł. Taniej jest w Gdyni, gdzie średnia cena to 5570 zł. Dzięki temu bez kłopotu dostaniemy lokale dostępne w programie „Mieszkania dla Młodych”. Od 1 lipca musimy znaleźć w Gdańsku mieszkanie kosztujące nie więcej niż 5425,75 zł za m kw., jeśli chcemy liczyć na dopłatę w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. To o 256,3 zł mniej niż w poprzednim półroczu. Stawki spadły więc o 4,5 proc., ale nadal należą do jednych z najwyższych w Polsce w stosunku do cen nieruchomości. Ustalony dla Gdańska limit nadal jest wyższy niż średnia cena metra kwadratowego mieszkania na rynku pierwotnym. Według Indeksu Cen Transakcyjnych wynosi... View Article

 • mieszkanie-dla-mlodych-trojmiasto

  Dopłaty w Trójmieście w programie Mieszkanie dla Młodych

  10 komentarzy»

  Średnio za metr mieszkania w Gdańsku zapłacimy 6 tys. zł. Taniej jest w Gdyni, gdzie średnia cena to 5570 zł. Dzięki temu bez kłopotu dostaniemy lokale dostępne w programie „Mieszkania dla Młodych”. To ceny obliczone na podstawie ofert z końcówki 2013 roku. Uwzględniają też promocje, którymi deweloperzy kusili potencjalnych nabywców, by sprzedać więcej mieszkań w „starym” roku i poprawić sobie bilanse. Także dzięki temu okazało się, że w Trójmieście nie musimy się martwić o dostępność mieszkań, które kwalifikują się do programu Mieszkania dla Młodych. W Gdańsku i Gdyni nie tylko nie trzeba szukać mieszkań, które mają szansę na dopłaty z programu, ale wręcz można w nich wybierać.

 • Mieszkanie dla Młodych a Rodzina na swoim

  3 komentarzy»

  Założenie zakończonego już programu „Rodzina na swoim” i obowiązującego od 1 stycznia 2014 roku „Mieszkanie dla Młodych” jest podobne – ułatwić zakup własnego lokalu młodym ludziom. Ale kryteria są już inne.