Kredyty i finansowanie

 • kredyt-z-rodzicami-na-mieszkanie

  Jak wziąć kredyt z rodzicami lub teściową?

  6 komentarzy»

  Dochody rodziców mogą znacznie zwiększyć naszą zdolność kredytową, ale zaciągnięcie wspólnej pożyczki ma też swoje minusy. Kredyt na mieszkanie zazwyczaj zaciągają młodzi ludzie. W programie „Mieszkanie dla młodych” tylko tacy, bo jednym z jego wymogów jest wiek do 35 lat. Najczęściej młodzi nie mają jeszcze wtedy odpowiedniego stażu i pozycji zawodowej, by zarabiać dużo. Dlatego ich zdolność kredytowa jest niewielka. Jak ją zwiększyć?

 • bank-mieszkanie-dla-mlodych

  Jakie banki oferują kredyt na MdM?

  10 komentarzy»

  Kilkanaście banków już ma w ofercie kredyty, które akceptują środki z rządowych dopłat w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”. Będą one uważane za wkład własny kredytobiorców, co zgrabnie pozwoli ominąć rekomendację „S”, która także zaczyna obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku. Od 1 stycznia 2014 roku na rynku kredytów hipotecznych wiele się zmieni. Przede wszystkim w życie wchodzi rekomendacja „S”, która zabrania bankom udzielania kredytów bez wkładu własnego. To efekt regulacji wprowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Od 1 stycznia 2014 roku każdy – niezależnie od tego ile zarabia, jaką ma zdolność kredytową oraz jakie warunki spełnia – będzie musiał mieć wkład własny w wysokości 5 proc. wartości kupowanego mieszkania. Co... View Article

 • warunki-kredutu-mieszkanie-dla-mlodych

  Jak dostać kredyt? Jakie warunki trzeba spełnić?

  24 komentarzy»

  Warto zrezygnować z kart kredytowych, których nie używamy, albo… uśmiechnąć się do rodziców. Zdolność kredytową zwiększymy bowiem wtedy, gdy zmniejszymy ilość zobowiązań, albo zwiększymy zarobki – niekoniecznie swoje. Warto też już wcześniej zadbać o dobrą historię kredytową. To nie sama zdolność kredytowa jest największym problemem dla osób, które chcą kupić nieruchomość. Najczęściej to kwota kredytu, która pozwoli na zakup wymarzonego mieszkania. Podpowiadamy jakich błędów uniknąć, by była ona jak najwyższa i jak legalnie można zwiększyć swoje możliwości, gdy nie mamy szans na większe zarobki.

 • Jak mądrze wziąć kredyt

  10 komentarzy»

  Wiele osób twierdzi, że najlepszą ofertę dostaną w banku, w którym od lat mają konto, kartę kredytową czy inne produkty. Nic bardziej mylnego, ale to nie jedyny z często popełnianych błędów podczas podejmowania decyzji kredytowej.

 • Kupić czy wynająć mieszkanie? Co się bardziej opłaca?

  13 komentarzy»

  Wielu od razu odpowie, że kupno własnej nieruchomości jest bardziej sensowne, bo nawet spłacając kredyt po ok. 20-30 latach mamy majątek, który możemy spieniężyć, bądź przekazać np. dzieciom. Ale kupowanie mieszkania na kredyt nie zawsze jest lepszą opcją niż wynajem, który jest bardzo popularny np. w zachodniej Europie. Według badań Eurostatu mieszkania wynajmuje zaledwie 2,5 proc. Polaków. Dlaczego tak niewielu?Kupujemy mieszkania, bo kojarzą nam się ze stabilizacją. Rzeczywistość jest niestabilna, więc oparcia poszukujemy w posiadaniu, które daje poczucie komfortu – mówi socjolog Mirosław Pęczak.