Dla kogo ten program?

Program rządowy „Mieszkanie dla Młodych” to szansa na własne mieszkanie dla ludzi młodych. Z pomocy finansowej wedle zasad projektu będą mogły skorzystać osoby, które nie ukończyły 35 roku życia, przy czym warto zauważyć, że w przypadku małżeństwa ograniczenie wiekowe brane jest pod uwagę w przypadku młodszego małżonka – oznacza to, że jedna z osób w małżeństwie może być starsza niż przewiduje to ograniczenie wiekowe w programie.

Z programu będą mogły skorzystać zarówno rodziny bezdzietne (dopłata w wysokości 10% do zakupu mieszkania), z dziećmi (rodzina z jednym dzieckiem otrzyma dodatkowe 5% dopłaty do zakupu mieszkania a jeśli w ciągu kolejnych 5 lat w rodzinie narodzi się kolejne dziecko Państwo zobowiązuje się dopłacić kolejne 5%) jak również single – samodzielnie lub w kilka osób (dopłata 10% do zakupu mieszkania).

Beneficjentami programu mogą zostać tylko osoby, które nie posiadają ani nie posiadały prawa własności do budynku mieszkalnego jednorodzinnego bądź lokalu mieszkalnego. Z „Mieszkania dla Młodych” nie skorzystają też osoby, które są współwłaścicielami tychże nieruchomości.

2 komentarzy

  • Kot i Pat

    Mam pytanko następującej trści: czy gdzieś w ustawie jest napisane (ja się nie doczytałem) czy stwierdzenie „pierwsze mieszkanie” dotyczy wyłącznie terytorium Polski czy również innych krajów? Tzn czy można sie ubiegać o dopłaty mimo, że się posiada prawa do użytkowania nieruchomości w innym Państwie europejskim? Czy „pierwsze mieszkanie” to pierwsze mieszkanie gdziekolwiek?

  • Kaśka/Zaspa

    Jak to dla kogo? Przecież skoro nie można kupować na rynku wtórnym to chyba wiadomo dla kogo! Niech mi ktoś wytłumaczy na czym ma polegać to ograniczenie? Jaki wpływ ma na pomoc młodym ludziom, starającym się o mieszkanie? Wierzcie mi, że dla nas młodych nie ma znaczenia czy mieszkanie dla młodych jest nowe czy wybdowane 2 lata temu. A właściwie ma! Bo każdy woli kupić na rynku wtórnym, zwłascza jak NIE MA KASY i wie, że będzie wykańczał przez lata, bo Gdańsk wcale nie jest tani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>