Korzyści dla uczestników

Program „Mieszkanie dla Młodych” to kolejna propozycja pomocy finansowej ze strony Państwa, która dla wielu Polaków staje się szansą na posiadanie własnego mieszkania – to z pewnością największa korzyść, jaką niesie.

Kolejną jest niewątpliwie idea prorodzinna; obecnie kiedy w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci, za to przybywa osób starszych (dzietność w Polsce jest według statystyk jedną z najniższych na całym świecie!) potrzebny jest program, który zachęcałby Polaków do powiększania rodzin – i taki jest właśnie „Mieszkanie dla Młodych”.

Już w głównych jego założeniach zauważyć można spory nacisk na pomoc rodzinom, ale również osobom samotnym z dzieckiem. Beneficjenci będący w takiej sytuacji mogą liczyć na większe o 5% jednorazowe dopłaty do kredytu na mieszkanie (zamiast podstawowych 10% dla singli i rodzin bezdzietnych oferowane będzie 15%). Dodatkowym bonusem będzie jeszcze 5% jeśli w rodzinie w przeciągu pięciu lat od początku korzystania z programu pojawi się kolejne dziecko lub dzieci.

Podsumowując łącznie można uzyskać dopłatę finansową, która wynosić będzie nawet 20% wartości kredytu na zakup mieszkania, co oznacza mniejsze wydatki na lokum stanowiące do 1/5 całkowitej wartości mieszkania.

W obliczu takich danych zdaniem analityków będzie to bardziej korzystna propozycja aniżeli zakończony z końcem 2013 roku program „Rodzina na swoim”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>